تبلیغات
ققنوس باش

ققنوس باش
نویسندگان
 
پارک ملی جانورشناسی اسمیت‌سونیان در ویرجینای آمریکا،‌ یکی از مراکز مهم پرورش حیوانات وحشی در دنیا است. این مرکز از معدود مراکزی است که هدف اصلی‌اش،‌ نجات حیوانات در حال انقراض زمین، از طریق تامین شرایط زندگی مناسب و البته امکان تولید مثل آن‌ها است.

طی یک سال گذشته، پارک ملی اسمیت‌سونیان شاهد تولد بسیاری از حیوانات بوده که در برخی موارد،‌ موفقیت بزرگی محسوب می‌شوند. اسمیت‌سونیان البته برای گرداندن این فضا به کمک‌های مردمی نیاز دارد. این مرکز برای جلب نظر مردم و نشان دادن اهمیت کاری که انجام می‌دهد،‌ گزارشی از موجودات کوچکی که طی سال گذشته در این مرکز به دنیا آمده‌اند را همراه با تصاویر آن‌ها منتشر کرده است. همچنین در این گزارش، به دستاوردهای تازه این مرکز و نیز موجوداتی که طی سال گذشته به این مرکز اضافه شده‌اند هم اشاره شده است. با هم این گزارش را که از سایت رسمی پارک ملی اسمیت‌سونیان گرفته شده است می‌بینیم.

خرس‌های آند
درماه ژانویه 2010 (دی‌ماه 88)، دو خرس آند در این مرکز متولد شدند. این دو بچه خرس، ‌اولین خرس‌های آندی هستند که بعد از 22 سال در مرکز اسمیت‌سونیان متولد شده‌‌‌اند و از افتخارات مرکز محسوب می‌شوند.
 
 
پاندای محبوب
البته این رویداد به سال گذشته مربوط نمی‌شود، اما سالروز آن، افتخارات اسمیت‌سونیان را یادآوری می‌کند. در 4 فوریه سال 2005 میلادی (15 بهمن 1384) تای‌شاه، پاندای محبوب،‌ در این مرکز متولد شد. تای‌شاه بالاخره به خانه جدیدش در مرکز پاندای بیفنگسیا منتقل شد.
 
 
 
بقیه عکسارو میتونین ازاینجا ببینین
پلنگ‌های ولنتاین
سال گذشته درست در روز ولنتاین (14 فوریه/ 25 بهمن) دو بچه پلنگ لکه لکه در مرکزحفاظت از زیست اسمیت‌سونیان متولد شدند.
 
 
اختاپوس بزرگ
فوریه گذشته (بهمن‌ماه گذشته) یک اختاپوس غول‌پیکر اقیانوس آرام در این مرکز متولد شد. با رسیدن بهار، ‌مسئولین مرکز عکس این موجود تازه را برای رای‌گیری در مورد اسمش روی اینترنت گذاشتند و هزاران نفر در این رای‌گیری شرکت کردند. بالاخره اسم اوکتاویوس رای آورد!
 
 
 
کیوی
با کیوی آشنا هستید؟‌ پرنده عجیب بومی زلاندنو. در ماه‌های مارس و ژوئن (اسفند و خرداد)‌ دو کیوی ماده قهوه‌ای در این مرکز متولد شدند. این اولین بار است که در یک سال،‌ دو کیوی در این مرکز به دنیا می‌آیند. مهم‌تر این که این اولین باری است که کیوی ماده در این مرکز متولد می‌شود. بدین ترتیب اسمیت‌سونیان صاحب یک مرکز تولیدمثل کیوی هم شد.
 
 
لاک‌پشت گردن‌ماری
این لاک‌پشت گردن ماری هم در اواخر ماه مارس (اوائل فروردین گذشته) در مرکز کشف خزندگان مرکز اسمیت‌سونیان سر از تخم بیرون آورد. خیلی لاک‌پشت خاصی است، ‌نه؟
 
 
 [ سه شنبه ششم اردیبهشت 1390 ] [ ساعت 18 و 43 دقیقه و 18 ثانیه ] [ یاسی ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

باشد که هر کس در درونش ققنوسی باشد تا ابدیت.....!!
...............................................
ققنوس یک پرندهٔ مقدس افسانه ای است که می‌تواند در اساطیر ایران، اساطیر یونان، اساطیر مصر، و اساطیر چین یافت شود.دربارهٔ این موجود افسانه‌ای گفته می‌شود که وی مرغی نادر و تنهاست و جفتی و زایشی ندارد. اما هزار سال یکبار، بر توده‌ای بزرگ از هیزم بال می‌گشاید و آواز می‌خواند و چون از آواز خویش به وجد و اشتیاق آمد، به منقار خویش آتشی می‌افروزد و با سوختن در آتش تخمی از وی پدید می‌آید که بلافاصله آتش می‌گیرد و می‌سوزد و از خاکستر آن ققنوسی دیگر متولد می‌شود. ققنوس در اغلب فرهنگ‌ها، نماد جاودانگی و عمر دگربار تلقی شده‌است.امّا برخی فرهنگ‌ها ویژگی‌های دیگر هم به او نسبت داده‌اند. از جمله در مورد او گفته شده: اشک ققنوس زخم را درمان می‌کند، ققنوس صدای دل نشینی دارد، موسیقی از آوای او پدید آمده‌است و...گرچه ققنوس در اساطیر ملل آسیایی همچون چین و ایران جایگاه ویژه‌ای دارد، امّا برخی معتقدند که اسطورهٔ ققنوس از مصر باستان برخاسته، به یونان و روم رفته، و هم سو با باورهای مسیحیت شاخ و برگ بیشتری یافته‌است.
موضوعات
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :

.

entezar
این سایت را حمایت می کنم
بانك اهداكنندگان سلولهای بنیادی ایران