تبلیغات
ققنوس باش

ققنوس باش
نویسندگان

امروز که داشتم دنبال عکس میگشتم ،این اسب آبی رو تیتر کرده بود*:

لب و دهان زیبا: تصویر یك اسب آبی در باغ وحش تورو – پارك شهر رومانش تورن فرانسه كه نگهبان هایش برای جلب بازدید كنندگان روی لبش ماتیك مالیده اند

عکسشم اینه:

گزینه های احتمالی برای این اسب آبی طفلک اینه که:

یا 1.باغ وحش مذبور از بی بازدیدی داشته بال بال! میکرده..

یا 2. لابد ب چشم ملت چون قشنگ!!نمیومده،خواستن ی ابتکاری ب خرج بدن،بلکه ملت ی تکونی بخورن ک  این بندگان خدام هستن،شاید از انقراض احتمالی در آینده نجات پیدا کنن..

....

*http://www.jamejamonline.ir/unitpic.aspx?id=22644&name=100932772224.jpg&sh=2
[ دوشنبه بیست و نهم شهریور 1389 ] [ ساعت 21 و 03 دقیقه و 42 ثانیه ] [ یاسی ]
نظرات
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

باشد که هر کس در درونش ققنوسی باشد تا ابدیت.....!!
...............................................
ققنوس یک پرندهٔ مقدس افسانه ای است که می‌تواند در اساطیر ایران، اساطیر یونان، اساطیر مصر، و اساطیر چین یافت شود.دربارهٔ این موجود افسانه‌ای گفته می‌شود که وی مرغی نادر و تنهاست و جفتی و زایشی ندارد. اما هزار سال یکبار، بر توده‌ای بزرگ از هیزم بال می‌گشاید و آواز می‌خواند و چون از آواز خویش به وجد و اشتیاق آمد، به منقار خویش آتشی می‌افروزد و با سوختن در آتش تخمی از وی پدید می‌آید که بلافاصله آتش می‌گیرد و می‌سوزد و از خاکستر آن ققنوسی دیگر متولد می‌شود. ققنوس در اغلب فرهنگ‌ها، نماد جاودانگی و عمر دگربار تلقی شده‌است.امّا برخی فرهنگ‌ها ویژگی‌های دیگر هم به او نسبت داده‌اند. از جمله در مورد او گفته شده: اشک ققنوس زخم را درمان می‌کند، ققنوس صدای دل نشینی دارد، موسیقی از آوای او پدید آمده‌است و...گرچه ققنوس در اساطیر ملل آسیایی همچون چین و ایران جایگاه ویژه‌ای دارد، امّا برخی معتقدند که اسطورهٔ ققنوس از مصر باستان برخاسته، به یونان و روم رفته، و هم سو با باورهای مسیحیت شاخ و برگ بیشتری یافته‌است.
موضوعات
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :

.

entezar
این سایت را حمایت می کنم
بانك اهداكنندگان سلولهای بنیادی ایران