تبلیغات
ققنوس باش

ققنوس باش
نویسندگان

شاهکارهای عکاسی از زیبایی‌ چشم

'سورن مانولیان' جزئیات و زیبایی های چشم انسان را در مجموعه تصویری به نام 'چشمان زیبای شما' به نمایش گذاشته است.    

مهر نوشت: از جزئیات ساختار چشم خود که یکی از حیاتی ترین اعضای بدن است چه می دانید؟ تا به حال به چه اندازه در ساختار چشم خود دقیق شده اید تا ظرافت و دقت به کار رفته در ساختار آن را مشاهده کنید؟

"سورن مانولیان" عکاسی است که با استفاده از تکنیک ماکرو و دوربین دیجیتالش تصاویری شفاف و واضح از چشمهای انسان به ثبت رسانده تا میزان زیبایی و ظرافت این عضو را به عنوان ساختار پیچیده که رنگ و نور را از طرف پروردگار به زندگی انسان هدیه کرده، نمایان کند.

بر اساس گزارش گیزمودو، چشم، اندامی که نور را دریافت کرده و آن را به صورت پالسهای الکتروشیمیایی به نورونها انتقال می دهد از بخشهایی از قبیل قرنیه، مردمک، عنبیه، زجاجیه، عدسی، شبکیه و... برخوردار است. در تصاویری که "مانولیان" به ثبت رسانده می توان مژه ها، مردمک و ساختار عنبیه را به خوبی تشخیص داد:

 

عکس ها در ادامه مطلب:

61

 

2

 

3

4

7
[ شنبه بیست و هفتم شهریور 1389 ] [ ساعت 15 و 54 دقیقه و 24 ثانیه ] [ یاسی ]
نظرات
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

باشد که هر کس در درونش ققنوسی باشد تا ابدیت.....!!
...............................................
ققنوس یک پرندهٔ مقدس افسانه ای است که می‌تواند در اساطیر ایران، اساطیر یونان، اساطیر مصر، و اساطیر چین یافت شود.دربارهٔ این موجود افسانه‌ای گفته می‌شود که وی مرغی نادر و تنهاست و جفتی و زایشی ندارد. اما هزار سال یکبار، بر توده‌ای بزرگ از هیزم بال می‌گشاید و آواز می‌خواند و چون از آواز خویش به وجد و اشتیاق آمد، به منقار خویش آتشی می‌افروزد و با سوختن در آتش تخمی از وی پدید می‌آید که بلافاصله آتش می‌گیرد و می‌سوزد و از خاکستر آن ققنوسی دیگر متولد می‌شود. ققنوس در اغلب فرهنگ‌ها، نماد جاودانگی و عمر دگربار تلقی شده‌است.امّا برخی فرهنگ‌ها ویژگی‌های دیگر هم به او نسبت داده‌اند. از جمله در مورد او گفته شده: اشک ققنوس زخم را درمان می‌کند، ققنوس صدای دل نشینی دارد، موسیقی از آوای او پدید آمده‌است و...گرچه ققنوس در اساطیر ملل آسیایی همچون چین و ایران جایگاه ویژه‌ای دارد، امّا برخی معتقدند که اسطورهٔ ققنوس از مصر باستان برخاسته، به یونان و روم رفته، و هم سو با باورهای مسیحیت شاخ و برگ بیشتری یافته‌است.
موضوعات
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :

.

entezar
این سایت را حمایت می کنم
بانك اهداكنندگان سلولهای بنیادی ایران