تبلیغات
ققنوس باش

ققنوس باش
نویسندگان

چه زود گذشت این یک سال.انگاری همین پارسال،همین 2 سال پیش،همین موقع ها محرم بود،2سال پیش محرم مشهد و حرم امام رضا چه کیفی داشت..

دلم تنگ شده برای همه محرم و صفرایی که مشهد بودیم و میرفتیم حرم..دلم تنگ شده برای همه ی مراسمای دانشگامون که همیشه ی خدا این جور موقع ها میشدیم پای ثابت مراسم..دلم تنگ شده برای همه ی ماه رمضونا و محرم و صفرا،برای همه ی عزاداریای دانشجوئیی اون موقعا که الان دیگه اون حس و حال و صفای دانشجوئیو پیداش نمیکنم!!دلم تنگه برای شب زنداریای عزاداریا،برای...

دلم تنگه برای....

الحاقیه 1 : یه جمله هست که دقیق کاملشو یادم نیست.اما مضمونش اینه که داغ حسین تا ابد در سینه مومنان هست و خاموش نمیشود(اگه کسی کاملشو بگه ممنون میشم)..امروز داشتم به این فکر میکردم که گریه و عزاداری برای حسین (ع)انگاری ی امر ذاتیه..ناخودآگاه وقتی تو مجلسی که ذکر آقا میره(منظورم ذکرائیه که براساس واقعیت خود عاشوران و میخواد واقعا درس و واقعیت روز عاشورا روبگن،نه هر ذکریو که باب شده بخاطراشک ریختن ملت به خوردشون میدن) اون ته دلت تکون میخوره و اشکت سرازیر میشه..اما برای سایر ائمه کمتر اینطور هست..!!!

الحاقیه 2 :میخوام پای هر روضه و سخنرانیی نشینم یا اگه میشینم درباره صحت حرفای گویندش ی کم فکر و تحقیق کنم..اینطوری بهتره...

الحاقیه 3 : این روزا دعا کنیم برای هم،برای برای عاقبت بخیریمون،برای عزاداریامون که بامعرفت باشند،دعا کنیم  که آدم بشیم

................................................

 

... در قبایل عرب همواره جنگ بود، اما مكه «زمین حرام» بود و چهار ماه رجب، ذی‌القعده، ذی‌الحجه و محرم، «زمان حرام»، یعنی كه در آن جنگ حرام است. دو قبیله كه با هم می‌جنگیدند، تا وارد ماه حرام می‌شدند، جنگ را موقتاً تعطیل می‌كردند، اما برای آنكه اعلام كنند كه «در حال جنگند و این آرامش از سازش نیست، ماه حرام رسیده است و چون بگذرد، جنگ ادامه خواهد یافت»، سنت بود كه بر قبه‌ی خیمه‌ی فرمانده قبیله، پرچم سرخی بر می‌افراشتند تا دوستان، دشمنان، و مردم، همه بدانند كه «جنگ پایان نیافته است».
آنها كه به كربلا می‌روند، می‌بینند كه جنگ با پیروزی یزید پایان گرفته و بر صحنه‌ی جنگ، آرامش مرگ سایه افكنده است.
اما می‌بینند كه بر قبه‌ی آرامگاه حسین، پرچم سرخی در اهتزاز است.
بگذار این سال‌های حرام بگذرد
*...

 

برگرفته از : http://shandel33.mihanblog.com/

 

 
[ دوشنبه پانزدهم آذر 1389 ] [ ساعت 23 و 19 دقیقه و 10 ثانیه ] [ یاسی ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

باشد که هر کس در درونش ققنوسی باشد تا ابدیت.....!!
...............................................
ققنوس یک پرندهٔ مقدس افسانه ای است که می‌تواند در اساطیر ایران، اساطیر یونان، اساطیر مصر، و اساطیر چین یافت شود.دربارهٔ این موجود افسانه‌ای گفته می‌شود که وی مرغی نادر و تنهاست و جفتی و زایشی ندارد. اما هزار سال یکبار، بر توده‌ای بزرگ از هیزم بال می‌گشاید و آواز می‌خواند و چون از آواز خویش به وجد و اشتیاق آمد، به منقار خویش آتشی می‌افروزد و با سوختن در آتش تخمی از وی پدید می‌آید که بلافاصله آتش می‌گیرد و می‌سوزد و از خاکستر آن ققنوسی دیگر متولد می‌شود. ققنوس در اغلب فرهنگ‌ها، نماد جاودانگی و عمر دگربار تلقی شده‌است.امّا برخی فرهنگ‌ها ویژگی‌های دیگر هم به او نسبت داده‌اند. از جمله در مورد او گفته شده: اشک ققنوس زخم را درمان می‌کند، ققنوس صدای دل نشینی دارد، موسیقی از آوای او پدید آمده‌است و...گرچه ققنوس در اساطیر ملل آسیایی همچون چین و ایران جایگاه ویژه‌ای دارد، امّا برخی معتقدند که اسطورهٔ ققنوس از مصر باستان برخاسته، به یونان و روم رفته، و هم سو با باورهای مسیحیت شاخ و برگ بیشتری یافته‌است.
موضوعات
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :

.

entezar
این سایت را حمایت می کنم
بانك اهداكنندگان سلولهای بنیادی ایران