تبلیغات
ققنوس باش

ققنوس باش
نویسندگان

این تصویر نادر از آرشیو نشنال‌جئوگرافیک، باچ‌هی، ماده‌ببری را نشان می‌دهد که برای فرار از گرمای 49 درجه سانتی‌گراد در حوضچه‌ای دورافتاده غوطه‌ور شده تا اندکی خنک شود.

ماده‌ببر برای فرار از گرمای طاقت‌فرسا حاضر است بدترین شرایط را تحمل کند، حتی اگر این استخر خنک مملو از برگ‌های پوسیده و ادرار میمون‌ها باشد!

این عکس را مایکل نیکولز، عکاس نشنال‌جئوگرافیک در 20 مارس 2002 / 29 اسفند 1380 گرفته است. وی برای تهیه این عکس، دوربینی را مشرف به این حوضچه قرار داد و آن‌را به حسگری فروسرخ متصل کرد. باچ‌هی هم بی‌خبر از همه‌جا این حسگر را فعال کرد و ... کلیک! برای مشاهده عکس بزرگ به ابعاد 1600x1200 و حجم 966 کیلوبایت، اینجا را کلیک کنید.منبع : http://www.khabaronline.ir/detail/154701
[ یکشنبه بیستم آذر 1390 ] [ ساعت 10 و 00 دقیقه و 00 ثانیه ] [ یاسی ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

باشد که هر کس در درونش ققنوسی باشد تا ابدیت.....!!
...............................................
ققنوس یک پرندهٔ مقدس افسانه ای است که می‌تواند در اساطیر ایران، اساطیر یونان، اساطیر مصر، و اساطیر چین یافت شود.دربارهٔ این موجود افسانه‌ای گفته می‌شود که وی مرغی نادر و تنهاست و جفتی و زایشی ندارد. اما هزار سال یکبار، بر توده‌ای بزرگ از هیزم بال می‌گشاید و آواز می‌خواند و چون از آواز خویش به وجد و اشتیاق آمد، به منقار خویش آتشی می‌افروزد و با سوختن در آتش تخمی از وی پدید می‌آید که بلافاصله آتش می‌گیرد و می‌سوزد و از خاکستر آن ققنوسی دیگر متولد می‌شود. ققنوس در اغلب فرهنگ‌ها، نماد جاودانگی و عمر دگربار تلقی شده‌است.امّا برخی فرهنگ‌ها ویژگی‌های دیگر هم به او نسبت داده‌اند. از جمله در مورد او گفته شده: اشک ققنوس زخم را درمان می‌کند، ققنوس صدای دل نشینی دارد، موسیقی از آوای او پدید آمده‌است و...گرچه ققنوس در اساطیر ملل آسیایی همچون چین و ایران جایگاه ویژه‌ای دارد، امّا برخی معتقدند که اسطورهٔ ققنوس از مصر باستان برخاسته، به یونان و روم رفته، و هم سو با باورهای مسیحیت شاخ و برگ بیشتری یافته‌است.
موضوعات
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :

.

entezar
این سایت را حمایت می کنم
بانك اهداكنندگان سلولهای بنیادی ایران