تبلیغات
ققنوس باش

ققنوس باش
نویسندگان

دانشمندان مسئول" سرشماری و بررسی زندگی زیر آب"(سی او ام ال-کمل)پروژه‌ای 10 ساله برای کشف موجودات و مخلوقات اقیانوس‌های جهان اطلاعاتشان را منتشر کردند.

عروس دریایی آب‌های عمیق

یکی از موجودات عجیب و غریب پروژه کمل این عروس دریایی آب های عمیق است که در آب های ژاپن پیدا شده است. او وقتی مورد حمله قرار می گیرد با نورتابی زیستی جیغ می‌کشد و درخواست کمک می کند.

در کل، بیش از 2000 دانشمند از 80 کشور دنیا دست‌اندرکار این پروژه‌بودند.

کمل از سال 2000 آغاز شد.

در سرشماری موردنظر علاوه بر مشخص کردن محل و دسته بندی گونه‌ها ، زنجیره غذایی پیچیده و رفتارهای غذایی زیر آب نیز بررسی شده است.پیش از انتشار گزراش کامل پروژه در ماه اکتبر، گروه پژوهشی 12 تحقیق با شرح یک کشف و توزیع گونه‌های یافت شده در 25 نقطه را منشر کردند.

 

منبع : http://www.hamshahrionline.ir/news-113027.aspx

بقیه عکسها در ادامه متن

ستاره

علاوه بر گونه‌های جدید و ناآشنا برای دنیای علم، این سرشماری ارگانیسم‌های و موجودات فراوان و شناخته شده مانند این ستاره شکننده اسفنجی را نیز ثبت کرده که طبق معمول در آب‌های کارائیب دیده شده است.
 
ونوس
 
این موجود، معروف به دام پرنده ونوس یکی از گونه‌های اعماق دریاست که در فهرست یافته ها جای گرفته است.دام پرنده در خلیج مکزیک در عمق حدودا 1500 متری پیدا شده است.
 
صدف حلزونی
 
دانشمندان پروژه کمل این صدف حلزونی عنکبوتی را که حلزون دریایی بسیار بزرگی است در حین کار در آب های محدوده چین پیدا کردند. این موجو می تواند از نظر طولی بیش از 30 سانتی متر رشد کند.
 
شکم‌پایان
 
پژوهشگران می گویند این گونه‌های شکم‌پایان- که حلزون بی صدف و صدف دار را دربرمی‌گیرد-را در لاشه یک عنبرماهی(نهنگ عنبر) در بستر دریای نزدیک ژاپن پیدا کرده اند
 
 
اژدها ماهی
 
این اژدها ماهی که در آب های اطراف استرالیا پیدا شده ، یکی از گونه‌های بسیاز غیرعادی است.
 
کرم زامبی
 
در سرشماری موردنظر علاوه بر مشخص کردن محل و دسته بندی گونه‌ها ، زنجیره غذایی پیچیده و رفتارهای غذایی زیر آب نیز بررسی شده است.این کرم زامبی با پنهان شدن در و نفوذ کردن به استخوان‌های نهنگ انرژی و مواد غذایی اش را کسب می‌کند.
 
اختاپوس جدید
 
پیش از انتشار گزراش کامل پروژه در ماه اکتبر، گروه پژوهشی 12 تحقیق با شرح یک کشف و توزیع گونه‌های یافت شده در 25 نقطه را منشر کردند که یکی از آنها این اختاپوس آب های عمیق است.او در عمق 2700 متری خلیج مکزیک پیدا شده است.[ سه شنبه دهم آبان 1390 ] [ ساعت 10 و 00 دقیقه و 00 ثانیه ] [ یاسی ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

باشد که هر کس در درونش ققنوسی باشد تا ابدیت.....!!
...............................................
ققنوس یک پرندهٔ مقدس افسانه ای است که می‌تواند در اساطیر ایران، اساطیر یونان، اساطیر مصر، و اساطیر چین یافت شود.دربارهٔ این موجود افسانه‌ای گفته می‌شود که وی مرغی نادر و تنهاست و جفتی و زایشی ندارد. اما هزار سال یکبار، بر توده‌ای بزرگ از هیزم بال می‌گشاید و آواز می‌خواند و چون از آواز خویش به وجد و اشتیاق آمد، به منقار خویش آتشی می‌افروزد و با سوختن در آتش تخمی از وی پدید می‌آید که بلافاصله آتش می‌گیرد و می‌سوزد و از خاکستر آن ققنوسی دیگر متولد می‌شود. ققنوس در اغلب فرهنگ‌ها، نماد جاودانگی و عمر دگربار تلقی شده‌است.امّا برخی فرهنگ‌ها ویژگی‌های دیگر هم به او نسبت داده‌اند. از جمله در مورد او گفته شده: اشک ققنوس زخم را درمان می‌کند، ققنوس صدای دل نشینی دارد، موسیقی از آوای او پدید آمده‌است و...گرچه ققنوس در اساطیر ملل آسیایی همچون چین و ایران جایگاه ویژه‌ای دارد، امّا برخی معتقدند که اسطورهٔ ققنوس از مصر باستان برخاسته، به یونان و روم رفته، و هم سو با باورهای مسیحیت شاخ و برگ بیشتری یافته‌است.
موضوعات
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :

.

entezar
این سایت را حمایت می کنم
بانك اهداكنندگان سلولهای بنیادی ایران