تبلیغات
ققنوس باش

ققنوس باش
نویسندگان
 عروس دریایی تنها موجود زنده‌ی دنیا است که عمر جاودان دارد.

hydrozoan jellyfish گونه‌ خاصی از عروس دریایی است. این جانور دریایی، تنها موجودی در دنیا که عمر جاودان دارد و هرگز نمی‌میرد.

چرا که این عروس دریایی توانایی زایش دوباره دارد. فعلی شبیه سیمرغ. چرخه زندگی این عروس دریایی به نوعی است که
وقتی به آخرین مرحله‌ی بلوغ خود می رسد، می تواند دوباره تغییر شکل داده و به نخستین مرحله‌ی زندگی خود بازگشته و تولد دوباره ای داشته باشد. فوق العاده است! نه؟

به همین دلیل هیچ پایان طبیعی برای عمر این موجودات وجود ندارد. دانشمندان براین باورند؛ عروس دریایی که در دسته مرجانیان قرار دارد، تنها موجودی هست که می تواند بارها و بارها در زمان به عقب برگشته و دوباره زندگی نوی را آغاز کند.

این دانشمندان با تحقیقات موشکافانه خود در پی درک این مسئله هستند که چگونه این جانور می​تواند سیر پیری و سالخوردگی خود را به حالت معکوس یعنی دوران اولیه تولد خود تبدیل کند.

 توجه به فنا ناپذیری این موجود باید گفت که تعداد و جمعیت آن‌ها در اقیانوس‌ها و دریاها روز به روز در حال افزایش است. دانشمندان در حال بررسی و کنترل جمعیت این موجود فنا ناپذیر هستند.

شاید هم بتوانند روزی این راز جاودانگی را از دل این عروس دریایی بیرون کشیده و برای انسانهای دوستدار زندگی ابدی اهدا کنند.

منبع : http://www.hamshahrionline.ir/news-118130.aspx
[ سه شنبه پنجم مهر 1390 ] [ ساعت 11 و 00 دقیقه و 00 ثانیه ] [ یاسی ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

باشد که هر کس در درونش ققنوسی باشد تا ابدیت.....!!
...............................................
ققنوس یک پرندهٔ مقدس افسانه ای است که می‌تواند در اساطیر ایران، اساطیر یونان، اساطیر مصر، و اساطیر چین یافت شود.دربارهٔ این موجود افسانه‌ای گفته می‌شود که وی مرغی نادر و تنهاست و جفتی و زایشی ندارد. اما هزار سال یکبار، بر توده‌ای بزرگ از هیزم بال می‌گشاید و آواز می‌خواند و چون از آواز خویش به وجد و اشتیاق آمد، به منقار خویش آتشی می‌افروزد و با سوختن در آتش تخمی از وی پدید می‌آید که بلافاصله آتش می‌گیرد و می‌سوزد و از خاکستر آن ققنوسی دیگر متولد می‌شود. ققنوس در اغلب فرهنگ‌ها، نماد جاودانگی و عمر دگربار تلقی شده‌است.امّا برخی فرهنگ‌ها ویژگی‌های دیگر هم به او نسبت داده‌اند. از جمله در مورد او گفته شده: اشک ققنوس زخم را درمان می‌کند، ققنوس صدای دل نشینی دارد، موسیقی از آوای او پدید آمده‌است و...گرچه ققنوس در اساطیر ملل آسیایی همچون چین و ایران جایگاه ویژه‌ای دارد، امّا برخی معتقدند که اسطورهٔ ققنوس از مصر باستان برخاسته، به یونان و روم رفته، و هم سو با باورهای مسیحیت شاخ و برگ بیشتری یافته‌است.
موضوعات
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :

.

entezar
این سایت را حمایت می کنم
بانك اهداكنندگان سلولهای بنیادی ایران